czwartek, 8 listopada 2012

1 PROCENT PODATKU ZA 2011 ROK

Moi drodzy,

najwyższy czas podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w akcję związaną z 1% za 2011 rok.  Pieniążki trafiły kilka tygodni temu na subkonto Kuby w Fundacji Dar Serca. Dzięki Waszym dobrym serduszkom subkonto zostało zasilone w wysokości 21. 307 złotych. Cieszymy się niezmiernie z kwoty jaką uzbieraliśmy, ponieważ, dzięki tym pieniążkom Kuba będzie mógł odbyć kilka turnusów rehabilitacyjnych. Obecnie jeden turnus kosztuje 5100 przy dokupywaniu zajęć płacimy zazwyczaj 6 tysięcy, więc mimo tego, ze suma wydaje się być duża na pierwszy rzut oka , pokryje 3 turnusy rehabilitacyjne i zapewni Kubie pokrycie kosztów leków, które przyjmuje on na stałe. To dla nas ogromne wsparcie, za które serdecznie wszystkim dziękujemy.

Miniony rok był dla nas bardzo łaskawy, zebraliśmy znaczną kwotę z 1% podatku za 2010 rok, a wiosną ruszyła akcja legionistów, za którą posypała się lawina pomocy z wielu stron, były aukcje allegro  hokeistów i kibiców legii, dzięki  wystąpieniu w programie Uwaga Kuba otrzymał 10.000 z przeznaczeniem na rehabilitację z Fundacji TVN nie jesteś sam . Wszystko zostało wykorzystane i rozliczone. Kuba w minionym roku uczestniczył  w wielu specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych, które zostały opłacone z następujących zródeł: Turnus grudzień 2011 w Małym Gacnie , styczeń 2012 w Małym Gacnie, marzec 2012 w Michałkowie oraz maj 2012 w Małym Gacnie zostały opłacone z środków, jakie udało się pozyskać od Państwa z 1 %  za 2010 rok. 2 wakacyjne turnusy  ( W Zazdzierzu w sierpniu oraz w czerwcu w Michałkowie) zostały sfinansowane dzięki uprzejmości Fundacji TVN, lipcowy turnus w Małym Gacnie pokryły : aukcje hokeistów, kibiców Legii, środki z Maratonu Zumba oraz PCPR, nieznaczną kwotę dopłaciliśmy z subkonta. Przed nami ostatni turnus w tym roku, zostanie on opłacony z pieniążków jakie spłynęły od kibiców Legii.  Dzięki nagraniu klipu przez Barzyca i akcji zainicjowanej przez kibiców Legia Warszawa   Kuba wyjechał nie tylko na turnus rehabilitacyjny listopad 2012) , ale także mogliśmy zakupić mu trójkołowy rowerek rehabilitacyjny oraz sfinansować prywatną rehabilitację w tygodniu , jak też hipoterapię. Koszty miesięcznej rehabilitacji prywatnej, wyłączając turnusy rehabilitacyjne wynoszą w przybliżeniu 920 złotych miesięcznie. W tym mamy 4 razy w miesiącu  hipoterapia 35 złotych za pół godzinki, 4 razy w tygodniu w środy rehabilitacja prywatna u cioci Małgosi  40 złotych za 1,5 godz, 3 wyjazdy do Zazdzierza 200 złotych jeden ( w tym mamy 3 godz rehabilitacji ruchowej 150 zotych oraz koszty związane z dojazdem).  Do tego dochodziły koszty związane z dojazdem na turnus rehabilitacyjny, a często są one nie małe, ponieważ pokonujemy odległości ponad 300 kilometrów w jedną stronę, prywatne wizyty u lekarzy specjalistów, leki, chociażby jedna wizyta u lekarza w czeskim Cieszynie z dojazdem i lekami to koszt ok 1000 złotych. Wszystko to było możliwe tylko i wyłącznie dzięki pomocy wielu osób, dzięki łańcuszkowi dobrych serc, dzięki zaangażowaniu setkom jeżeli nie tysiącom dobrych ludzi. Wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie wobec problemu Kuby, którzy wyciągnęli do nas pomocną dłoń niezmiernie dziękujemy.


Pragniemy podziękować wszystkim podatnikom, którzy przekazali swój 1 % podatku za 2011 rok właśnie Kubie. Dziękujemy tym, którzy odpisali kwoty w setkach, ale też tym którzy oddali przysłowiową złotówkę. Dziękujemy wszystkim znajomym, przyjaciołom i sąsiadom za pomoc w rozprowadzaniu ulotek, za nagłaśnianie problemu, dziękujemy drukarni za wykonanie  ogromnej liczy ulotek za symboliczną cenę. Wszystkim Wam gorąco dziękujemy, bo tylko dzięki Waszej pomocy możemy kontynuować kosztowne leczenie naszego synka.

DZIĘKUJEMY

1 komentarz:

  1. ROzumiem, że numer KRS jest aktualny. Program pit udało mi się znaleźć który mi nie narzuca fundacji. więc chętnie wam oddam.

    OdpowiedzUsuń